Co je Fotobraní

Fotobraní focení aktu
Fotobraní je unikátní privátní akce portrétu, fashion, focení aktu a boudoir focení. Na jednu modelku jsou max. 2 fotografové. Akce probíhá celý den na jednom místě nedaleko Prahy, v plně vybaveném studiu, k dispozici jsou tři modelky a pouze 6 fotografů. 

Zajištěno je jídlo a občerstvení na celý den. A pochopitelně skvělá kreativní atmosféra.

Takový druh focení vyžaduje obrovské množství úsilí, energie a zkušeností. Musíte si sehnat ochotnou a všeho schopnou model(ku), musíte si najít a domluvit vhodné prostory podle vašeho záměru a nezřídka se z vás stává kromě fotografa také lokační, produkční, osvětlovač, vizážista, pomocná síla pro všechno... 

Jenže pak nutně ztratíte příliš mnoho času, které jste chtěli věnovat focení. A právě proto jsme vymysleli Fotobraní.

Dali jsme dohromady:

  • skvělé, prověřené, spolehlivé a zkušené modelky, které nám sednou také lidsky a jsou to osoby, které osobně známe a víme, že nepokazí žádnou fotoakci
  • upravili jsme náš dům tak, aby se z něj stal kreativní prostor a aby nabídl mnoho možností, kde fotit: ve studiu, v jednotlivých místnostech uvnitř, prostory skladu, venku na zahradě, u dřeva, venkovní sprchy nebo vany
  • připravujeme pro vás pestré občerstvení, abychom neztráceli čas a každý se mohl najíst podle toho, jak mu to vyhovuje

Naše zkušenosti z branže nám pomáhají připravit jedinečnou akci pro omezený počet fotografů a modelek, takže každý si z akce odnese skvělé fotografie a zážitky.

Fotobraní spojuje fotografy, modelky a kreativní prostor.

Fotobraní Martin a Lu

Proč je dobrá modelka pro boudoir focení důležitá

Největším úskalím pro fotografův záměr jsou modelky a modelové. My modelky vybíráme na základě naší osobní zkušenosti a poznání jejich osobitého charakteru, protože nám extrémně záleží na pozitivní atmosféře na Fotobraní. Modelky nejenže musí být ochotné, umět splnit fotografův záměr, ale také občas sáhnout za hranici svého pohodlí; ne vždycky je teplo a příjemně a třeba krátký déšť někoho zažene do studia.

Modelky vybíráme zkušené a spolehlivé, a ke kterým máme osobní vazbu. Ve spoustě situací to usnadňuje fotografování.

Veronika Fotobraní

Prostor hraje podstatnou roli pro přípravu pestrých scén

Prostory dotváří scénu a celkový feeling z akce. Prostor jsme vybrali ten, který je nám nejbližší – vlastní dům. Máme jistotu, že tam známe každé zákoutí, víme, kde a jak se pohybuje slunce a nemáme problém místo upravit podle aktuálních potřeb nebo představ fotografů.

Celkově je náš dům naladěn do rustikálního stylu venkovského stavení s dřevěným selským nábytkem, vhodnou dlažbou a obklady, špaletovými okny a mnoha starými prvky. K domu patří i prostorná stodola, kde máme studio.

Fotíme také hodně a často venku mezi vzrostlými stromy, u hromad dřeva nebo se sprchou i litinovou vanou.

Fotobraní Maky

Rodinné zázemí

Pro akci připravujeme bohaté občerstvení, k dispozici celý den, takže žádný fotograf netrpí a nemusí se zdržovat sháněním potravy v okolních lesích.

Zeptejte se

Pokud byste měli jakýkoliv dotaz z hlediska akce celkově nebo modelek, kontaktujte Martina, martin@kamin.cz 734 483 779 a pokud modelky mají zájem o účast, kontaktujte Lu, lu.kosta@seznam.cz 777 562 098