Fotobraní 1

Fotobraní I. fotografování portrétu
Chtěli jsme vytvořit fotografickou komunitní akci, dát fotografům prostor pro kreativní tvorbu, vybrat spolehlivé modelky s vášní a vybudovat brand "Fotobraní" pro fotografování portrétu, aktu, fashion a glamour. 

...a povedlo se, psal se duben 2023.
Poprvé to bylo těžké. Hlavně Martin se dost vyšťavil, protože všechno se chystalo na "zelené louce", všechno bylo nové. Nikdo jsme netušili, že organizace takové akce dokáže zabrat tolik času a vzít tolik energie - pozvánky na web, komunikace na sociálních sítích, příprava prostor, příprava zahrady, domlouvání dopravy lidí... Vlastně, ani tento web ještě neexistoval. Všechno muselo být sehrané jako v orchestru, každý falešný tón je hned slyšet.

Fotobraní 1 proběhlo 9. září 2023

6 fotografů a tři modelky tvořili I. Fotobraní. Ještě za teplého povedeného počasí a povedeným pilotním prvním dílem se skvělými FOTOGRAFIEMI.

1

Fotit portrét není jen o stisknutí tlačítka, ale o skvělém spojení talentu modelky, fotografické šikovnosti a umění fotografa a té kouzelné atmosféry, kterou přidává náš rustikální prostor, kde Fotobraní organizujeme.

Ta stará zeď dole ve studiu totiž není jen obyčejné „pozadí“; je to součást té velké hudební symfonie. A podobně, modelčin talent se neprojevuje jen v pěkném výrazu nebo postavě. Jak se pohybuje, co vyjadřuje, a jaký příběh nese, to vše je součástí toho kouzla. Fotograf pak musí všechno zahrnout do kompozice a poskytnout jim prostor pro vlastní vyjádření.

Rustikální prostor

Když do toho přidáte rustikální prostory se selským nábytkem, máme něco, co na fotografii vyzní opravdu výjimečně. Ten prostor je tady jak sólový hudební nástroj. Každý starý stůl, židle nebo komoda má svůj vlastní příběh a osobitost, co přidává další vrstvu do celkové fotografie. Prostor se s modelkou stává další částí té kreativní kompozice, kde se dějí věci až v magické symbióze.

Rustikální atmosféra není jen o kamenných zdech, ale také o tom neopakovatelném světle, co proniká okny při západu Slunce, které zahřeje střechy starého domu. Vytváří jedinečné stíny a odlesky, co dodávají fotografii další rozměry. Každý záběr je tak trochu jiný, protože světlo si hraje svoji vlastní improvizaci. Fotograf se může přidat se svými blesky nebo trvalými světly, může se s modelkou zašít do studia nebo zafotit boudoir v patře.

Celkově pak vzniká unikátní atmosféra velkého neotřelého ateliéru. Stará zeď, rustikální nábytek, zahrada, i ten obrovský kaštan a neopakovatelné světlo – to všechno dohromady tvoří jedinečný vibe a atmosféru. Fotografie portrétu pak není jen o zachycení obličejů, ale i o vytvoření obrazu, který má duši a vypráví příběh. V tomhle rustikálním ráji se modelka, fotograf a prostor stávají spoluhráči v symfonii tvůrčího umění.

Fotobraní I. jsme zvládli pro vás zorganizovat, zařídit a probudit k světu. Hned jsme si uvědomili, jak zajímavý potenciál představuje, jak „domácky“ se tam fotografové cítili a modelky vydaly ze sebe maximum, aby k domu a jeho energii přidaly tu vlastní a dokonaly dokonalé dílo.

Fotobraní 1 – backstage

Abyste si udělali představu, jak jsme tvořili, tady máte pár fotografií.

Modelky

Kristýna, Lu, Ivana

Fotobraní I. fotografování portrétu